דיני מסחר וטכנולוגיה

משפט מסחרי

תחום המשפט המסחרי עוסק בדיני מסחר, דיני חברות ודיני ניירות ערך, ומדובר על תחום תחום רחב היקף אשר חולש על פעילות של אינספור גורמים בעולם המסחר, כגון חברות ואנשים פרטיים, זרועות החוק הרלבנטיות לסוגיות בכל מדינה ובעולם המסחר.

תחום המשפט המסחרי הינו חלק מהותי מעולם המשפט האזרחי, ובמהלך השנים נהיה מורכב וסבוך יותר מאי פעם, באופן המצריך טיפול על ידי עורכי דין המתמחים בתחום המשפט המסחרי והליטיגציה המסחרית.

עורך דין מסחרי

ניתן לסווג את תחומי המשפט המסחרי לכמה סיווגים עיקריים, כגון:  

נושאים כספיים, הכוללים בין היתר את כל הקשור במימון, הלוואות, מקרקעין, ניירות ערך, מסחר בבורסה, השקעות הון סיכון וכדומה.

נושאי חברות, הכוללים בין היתר הקמה ופירוק של חברות, יחסים בין נושאי משרה ובעלי מניות וסמכויותיהם, יחסים בין מנהלים לעובדים וכדומה.

הסכמים מסחריים, הכוללים בין היתר שותפויות בין חברות, חוזי זכיינות, הסכמי סוכנות, הסכמי ייצור, הסכמי שיווק והפצה, הסכמי מחקר ופיתוח, הסכמים עם ספקים וכדומה.

משרד עורך דין מסחרי בינלאומי

המשרד כמשרד עורך דין סחר בינלאומי מלווה את לקוחותיו בכל ההיבטים של פעילויותיהם העסקיות- חברות ישראליות ובינלאומיות יוכלו להנות מניסיון המשרד בתחום חוקי החברות והמס הישראליים ומהידע במשפט הבינלאומי, לרבות הערכאות שמולן מתנהלות חברות גלובאליות רבות.

המשרד מעורב גם בעסקאות גלובליות ומנוסה בתחומים הקשורים לדיני הטכנולוגיה וההיי-טק.

בנוסף, המשרד מייצג חברות בינלאומיות ומקומיות מתחומים אחרים, כגון: מדיה, קמעונאות, מוצרי צריכה, שירותים פיננסיים, נדל"ן, תעשיות מסורתיות ועוד.

המשרד כמשרד עורך דין מסחרי בינלאומי מעניק ייעוץ משפטי שוטף ללקוחותיו בפעילותם המסחרית היום יומית על כל גווניה, מתמקד בשמירה ובטיפוח הקשרים הקיימים של לקוחותיו, ביצירת שותפויות חדשות, ובהתרחבות של לקוחות המנסים לחדור לשווקים חדשים, ומשלב את הידע המשפטי עם הניסיון הנרחב בתחומים אחרים (כגון ייצוג משפטי, בנקאות בינלאומית, עסקאות גלובליות וחוקי ומס), וכך לרבות מצטמצם הצורך ביועצים נוספים עבור הלקוחות ומסופק שירות משתלם ככל האפשר.

עורך דין סחר בינלאומי

השירותים הניתנים בתחומי המשפט המסחרי הם מגוונים, וכוללים בין היתר:

✔ הקמת חברות בינלאומיות ומקומיות, לרבות פעולות מול ערכאות בארץ ובחו"ל

עורך דין מסחר בינלאומי מטעם המשרד, יעניק לכם ייעוץ וסיוע מעשי במקרים הקשורים לרגולציה בינלאומית ורגולציה מקומית, לרבות ליווי לקוחות מול רשויות ממשלתיות, ציבוריות ומקומיות

✔ מתן ייעוץ לחברות זרות בכל ההיבטים העסקיים והמשפטיים הקשורים לפעילותן בישראל, לרבות בעניין מבנה וצורת ההתאגדות המועדפת, התאמת הנהלים הבינלאומיים של חברות אלה לשוק הישראלי ולנהוג בו, העסקת עובדים, נהלי עבודה וארגון מחדש

עורך דין סחר בינלאומי לייעוץ וסיוע במהלך מו"מ תאגידי ומסחרי

✔ יעוץ וליווי משפטי ללקוחות המשרד, בכל הקשור לדיני תאגידים, שמירת מסמכי חברה, וביצוע דיווחים והגשות לרשם החברות (מזכירות חברה)

✔ ניסוח, באמצעות עורך דין סחר בינלאומי, של מגוון חוזים והסכמים מסחריים הנחוצים עבור פעילות העסקים של לקוחות המשרד, כמו גם ייעוץ וסיוע במהלך המו"מ הקשור להסכמים כגון: הסכמי שותפות והשקעה משותפת, הסכמים עם לקוחות, חוזי מיקור חוץ, הסכמי הרשאה רישוי או זיכיון, הסכמי מדיה ושיווק, הסכמי תוכנה, הסכמי פיתוח, סוכנות והפצה, הסכמים למיקור חוץ, הסכמי מכר ורכש, חוזי העסקה, ייעוץ וקבלנות משנה, והסכמים מסחריים אחרים

✔ ייעוץ בנושא מאגרי מידע לרבות רישום מאגר מידע

✔ ייעוץ וליווי משפטי בכל הקשור לדיני צרכנות, שיווק, מבצעים, פרסומות והגרלות

✔ ייעוץ וייצוג במקרים הקשורים לקניין רוחני

✔ ייעוץ בנושא הגנה על פרטיות ודיוור ישיר

✔ ניהול משא ומתן לגבי פרויקטים ועסקאות של הלקוחות אשר אינם במהלך העסקים הרגילים

עורך דין סחר בינלאומי

אינטרנט וטכנולוגיה

קיימת חקיקה רחבה בכל הקשור להסדרת סוגיות טכנולוגיות מעולם האינטרנט, כגון חוק המחשבים, חוק זכויות יוצרים באינטרנט ועוד, ותפקיד עורך דין מסחרי בינלאומי/ עורך דין סחר בינלאומי להכיר ולהבין באופן נרחב את השינויים והמגמות הקיימות בפסיקה בבתי המשפט השונים.

סוגיות משפטיות רבות עולות בכל הקשור להגנה על קניין וזכויות יוצרים באינטרנט (תוכנה ומאגרי מידע), פרסומים על גבי הרשת,  סוגיות של לשון הרע והגנה על פרטיות, אחריות ספקי שירות ומנהלי אתרים למעשים המתבצעים על ידי גולשים, שליחת דיוור פרסומי ודואר זבל SPAM, וכדומה.

המשרד כמשרד עורך דין סחר בינלאומי מעניק ליווי משפטי מקיף ומקצועי ליזמים, מיזמים, חברות קידום באינטרנט, זירות מסחר ובעלי אתרי אינטרנט רבים בתחומים שונים הנוגעים לעולם האינטרנט, וכן מנוסה בייעוץ והכנת הסכמים מגוונים בתחום דיני אינטרנט, כגון הסכמי פיתוח תוכנה, הסכמי רכש, הסכמי ייצור, הסכמי רישיון (licensing) וכדומה.

קניין רוחני וסימן מסחר

קניין רוחני (IP) הוא שם כללי לזכויות משפטיות הקשורות לתוצרים שאינם מוחשיים ונוצרו על ידי בני אדם, ועוסקים במגוון שאלות משפטיות לגבי המצאות, יצירות, עיצובים, מותגים, וכדומה.

ביצירה או סימן מסחרי יכולים בו זמנית להשתמש מספר בלתי מוגבל של אנשים מבלי ששימוש של אדם אחד ימנע מאדם אחר את האפשרות להשתמש בהם, ואין אפשרות פיזית להגן עליהם מפני מי שמעוניין לעשות בהם שימוש. לכן, החוק מעניק הגנות משפטיות אשר מונעת ממי שאינו רשאי להשתמש בקניין רוחני של אחר, וגם קיימות זכויות המצריכות רישום וזכויות אשר אינן מצריכות רישום, ולכל אחת מזכויות אלה הגנה משפטית שונה.

בהקשר זה, אחת ההגנות הקיימות בישראל ובעולם, בקשר עם זכויות באינטרנט ובכלל, הינו סימן מסחר, אשר ניתן לרשום אותו לשימושים שונים, ולמשל בקשר עם לוגו, בית עסק, דמויות, אותיות עם שם של מוצר, איור או סמל גראפי או שילוב ביניהם, וסימונים מיוחדים אחרים ועוד.

יצוין, כי סימן מסחר ראוי לרישום בנוגע לטובין מסוימים או שירותים מסוימים, בתחום שבו ניתן השירות או בקטגוריה אליה משתייך הטובין, על מנת לזהותם על ידי קהל הצרכנים, ותנאי בסיסי לרישום סימן מסחר הוא שלסימן יהיה אופי מבחין. מרגע רישום סימן המסחר, תוקפו הינו לעשר שנים מיום הגשת בקשת רישום סימן המסחר לרשם סימני המסחר, וניתן לחדשו לאחר מכן (כאשר סימן המסחר מוגבל לטריטוריה והמדינה בה הוא הוכר ונרשם).

הגבלת השימוש בסימן מסחר נועדה כדי לאפשר למוכרים וליצרנים לבנות לעצמם מוניטין, להבדיל את עצמם ממתחריהם, ולקדם על ידי כך את עסקיהם.

בנוסף, שימוש בסימן מסחר רשום או סימן מסחר מוכר (אשר ניתן לאבחנה וייחוד), ללא אישור בעל הסימן, יכול להיחשב גניבת עין לפי חוק עוולות מסחריות, במקרים בהם למשל עושים שימוש מטעה בשם של גוף אחר לשם הטעיה של צרכנים או משתמשים.

המשרד כמשרד עורך דין סחר בינלאומי מעניק ליווי משפטי מקיף ומקצועי, בסוגיות קניין רוחני ורישום סימן מסחר, תוך הבנה בתחום האינטרנט והצרכים המקומיים והעולמיים המשתנים.

כמשרד עורך דין סחר בינלאומי, השירותים הניתנים בתחום הקניין הרוחני ובתחום סימן מסחר הם מגוונים, וכוללים בין היתר:

✔ סיוע והכנת מסמכים משפטיים לאתרי אינטרנט בתחום הקניין הרוחני, כגון: הסכמי בניית ופיתוח אתרי אינטרנט, תקנון אתר, תנאי שימוש, מדיניות פרטיות, שמירת מידע על המשתמשים, שימוש ב Cookies באתרים, ועוד

✔ רישום סימן מסחר מול רשם סימני מסחר במשרד המשפטים, והגנה על שמות של בתי עסק

✔ רישום מאגר מידע מול רשם מאגרי מידע במשרד המשפטים

✔ הליכים משפטיים בקשר עם פרסומים באינטרנט, לשון הרע והגנת הפרטיות, אכיפת סוגיות הקשורות לקניין רוחני, חוק הספאם, פיצויים בגין הפרת זכויות יוצרים וכדומה

שתף עמוד

שירותי נוטריון
תושבות ביטוח לאומי
משפט מסחרי
דיני טכנולוגיה ומסחר
תאגידים
תאגידים
הייטק וחברות הזנק
נדל"ן מקרקעין
אינטרנט
אינטרט
משחקים והימורים מקוונים

קבלו הצעה משתלמת

הזינו את פרטיכם בשדות הבאים
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן