ביטול תושבות ביטוח לאומי

ביטול תושבות ביטוח לאומי עלול להשפיע על מגוון רחב של תחומים שונים, כולל הזכות ליהנות מכל ההטבות והפטורים המגיעים לתושבי המדינה. מי שתושבתו נשללה ממנו על ידי הביטוח הלאומי, אינו זכאי לקבל קצבאות סוציאליות שונות וזכויות סוציאליות, כגון הזכות לביטוח בריאות ממלכתי. ברוב המקרים, המוסד לביטוח לאומי ממשיך להכיר בתושבתו של האדם למשך 5 שנים מיום יציאתו מהארץ. אך בתום 5 השנים, יהיה צורך להוכיח כי השהות בחו"ל ממשיכה להיות זמנית, ואין מדובר על אדם שמרכז חייו מצויים מחוץ לגבולות המדינה. לכן יש צורך למלא שאלון, שנועד לקבוע תושבות לכל מי ששוהה בחו"ל מעל ל-5 שנים.

ביטול תושבות ביטוח לאומי

 

מה חשוב לדעת לגבי ביטול תושבות ביטוח לאומי?

קודם כל, חשוב לציין כי חוק ביטוח לאומי אינו מגדיר באופן מפורש מי נחשב לתושב ישראל, אלא מדובר על רשימה של קריטריונים, המבוססים על השיקולים של החלטות מס הכנסה והמוסד לביטוח לאומי. כמו כן, ישנה התחשבות בפסיקות בית המשפט, הקובעות כי תושב ישראל נחשב כל מי שמרכז חייו בארץ. כלומר, מי שאינו מחזיק באשרת שהייה חוקית בארץ (תעודת זהות, תושב ארעי או תושב קבע) או לחילופין, אינו עומד במבחן מרכז החיים, עלול להגיע למצב של ביטול תושבות. כדאי לציין כי מבחן מרכז החיים בודק את הזיקה של האדם לארץ, הן מבחינה אובייקטיבית והן מבחינה סובייקטיבית. יש לבחון מהי הזיקה של האדם מבחינה פיזית והיכן הוא רואה את מרכז החיים שלו. יש לבחון את מקום המגורים הפיזי שלו, נכסים בארץ, זמן שהייה בארץ, מקום המגורים של משפחתו, קשרים קהילתיים וחברתיים, מקום העבודה וכדומה. 

ביטול תושבות ביטוח לאומי – יש מה לעשות בעניין

אנשים רבים בוחרים להעביר חלק ניכר מזמנם בחו"ל, מאחר ובעידן המודרני כל אחד יכול לקחת את הלפטופ שלו ולעבוד אונליין מכל מדינה בעולם. אך מי ששוהה בחו"ל יותר מאשר בארץ, עלול להגיע למצב של ביטול תושבות ביטוח לאומי. חשוב לציין כי היעדר השהייה בארץ אינה קובעת את מרכז חייו של האדם, אלא מהווה רק נדבך נוסף במבחן לקביעת התושבות שלו. לכן כל מי שקיבל הודעה מהביטוח הלאומי על ביטול תושבות, יכול לפנות לעו"ד שמתמחה בתחום, במטרה לשנות את ההחלטה. עורך הדין מכיר את כל דקויות החוק וישמח להוכיח את הזיקות המשפחתיות, החברתיות והכלכליות שלכם לארץ. באמצעות ערעור מדויק ומקצועי ניתן לשנות את החלטת המוסד לביטוח לאומי.

אנו במשרד של משה בן בסט, עו"ד ונוטריון, נשמח לספק לכם ייעוץ משפטי לגבי ביטול תושבות ביטוח לאומי. אנו בעלי וותק וניסיון של שנים בתחום ונשמח לתרום לכם מהידע הרב שצברנו בנושא. אנו מייצגים לקוחות בהליכים משפטיים מול הביטוח הלאומי בענייני תושבות ונשמח לספק לכם את הייעוץ המשפטי המקצועי והאמין ביותר. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר!

שתף עמוד

קבלו הצעה משתלמת

הזינו את פרטיכם בשדות הבאים
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן